Proactivet

PSÍ ZDRAVÍ V HRSTI

VY A PES, SPOLU A ZDRAVĚ

 • Prevence je základ

  Starejte se o svého psího kamaráda pravidelně, dopřejte mu kvalitní výživu a dostatek pohybu.

 • Pro bohatší život

  Pravidelnou péčí předejdete komplikacím a ušetříte čas i peníze za veterináře.

 • Každodenní radost

  Vyvážená strava a pravidelný pohyb pomohou udržet vašeho psa dlouhodobě v kondici jak fyzické, tak psychické.

 • Váš pes vás bude milovat

  Pokud váš mazlíček dobře prospívá, vaše úsilí a péče se vám mnohonásobně vrátí. Budete mít doma šťastné zvíře, které vám bude věrným společníkem na mnoho let.

Koupit

Rekondice Zdravý pohyb Zdravá srst Obezita Uši

Možné zakoupit v lékárně.

SPOKOJENÝ A ZDRAVÝ PES V KONDICI

Pes potřebuje vitamíny na imunitu stejně jako jeho páníček

Mnoho lidí stále považuje psa za domestikovaného vlka. Jen težko se ale dá tahle teze uplatnit u bytového psa, který již dávno nechrání své páníčky a předomestikoval se na rovnocenného člena rodiny. Odolnost, přirozenost psa se mění, a s tím je spojená nutná změna péče o psa samotného. Poruchami imunitního systému mohou trpět zvířata podobně jako my. Psi chovaní v bytě jsou citliví na prudké výkyvy teplot, které v desetistupňových mrazech a následně v slunečném dni dosahují klidně rozdíl i 30 stupňů. Tyto změny prostředí, tepelné i chladové vlivy vyvolávají stresovou reakci, a pokud se často opakují, jsou intenzivní nebo trvají delší dobu, organismus tak vyčerpají, že není schopen odolávat další zátěži – infekčním, například zánět průdušek či zápal plic, i chronickým (zánět kloubů) onemocněním. Psí senioři snáší zimu daleko hůře díky přirozeně snížené obranyschopnosti.

Chci svému pejskovi pomoct

Kloubní doplňky stravy uleví pejskovi od bolesti

Do 1,5 roku se buduje základ kosterního i svalového systému, které jsou zásadní pro fyzickou kondici psa v dospělosti. Jedinec predisponovaný pro vývojové poruchy pohybového aparátu má při narození normálně utvářenou kostru, genetická predispozice spočívá ve vývoji abnormální laxity (volnosti) kyčelního kloubu, který se extémně opotřebovává. Kontakt kosti s kloubní tekutinou poté způsobuje bolest jako zásadní příznak této nemoci. Je potřeba dodávat complex tělu vlastních látek, které pomáhají udržovat pohybový aparát pejska v kondici buď preventivně, nebo formou zmírnění již existujícího onemocnění a podporuje regeneraci kloubních chrupavek a vazů. Genetickou výbavu neovlivníme, ale perspektivní růst a vývoj jedince můžeme ovlivnit správným pohybovým managementem a  specifickou výživou. Speciálně u mladých psů a seniorů je suplementace tělu vlastních látek víc než vhodná.

Chci svému pejskovi pomoct

Mlsání a lenošení na gauči vedou k obezitě

A nejen u vás! Psím očím se těžko odolává, každý majitel o tom ví své. Vašemu čtyřnohému kamarádovi se snažíte dopřát to nejlepší – pelíškem počínaje a jídlem konče. Přitom jsou to právě nesprávné stravovací návyky, které vašemu psovi ubližují.Obezita, ale i jen nadváha vede ke zhoršení pohyblivosti a tím ke stále menší aktivitě psa. Vedle nadměrného zatěžování kloubů má nadváha vliv na kardiovaskulární systém, zhoršuje funkci některých orgánů v těle, způsobuje cukrovku a problémy s kůží. U psa dochází k rychlejší negativní reakci těla na nadváhu než u člověka. Fakt, že se zvyšuje riziko předčasného úmrtí, je i vědecky potvrzený. Je proto nezbytné dbát na správnou výživu, zajistit vašemu psovi pravidelný aktivní pohyb a držet se zásad, které ho udrží po celý život v dobré kondici a zdravého. Máte-li podezření, že je váš pes nadváhou ohrožen, je potřeba začít s režimovými opatřeními, setrvat v nich a být důslední. Zdraví vašeho psa totiž zcela závisí na vaší péči a přístupu.

Chci svému pejskovi pomoct

Zanedbané uši vedou k zánětu, i k úplnému ohluchnutí psa

Většina z nás v životě prodělala zánět zvukovodu. Dobře si pamatujeme toto bolestivé onemocnění. U psů tomu není jinak. Psí uši jsou velmi citlivý orgán. Jestliže má váš pejsek problém, poznáte to tak, že si nejdřív začne drbat ucho, třepe hlavou, jezdí s ní po koberci a kňučí. Intenzita drbání a třepání hlavou se stále zvyšuje. Může to být třeba svrab, ale nejčastěji jde o rozvíjející se zánět, který je potřeba řešit a navštívit se psem veterináře. K zánětům zvukovodu (otitidám) jsou náchylná zejména dlouhosrstá plemena, plemena s převislýma ušima, ale i plemena se zúženým ušním kanálem jako např. buldoček nebo šarpej, v jejichž zevním zvukovodu ulpívají částečky prachu, vody a více se v nich zadržuje ušní maz. Některým psům se záněty opakovaně vrací, a tak je pravidelná preventivní péče nezbytná – ušetříte tak nejen psovi trápení, ale také sobě nemalé peníze za veterináře. Předcházejte proto komplikacím preventivně a uši čistěte správným způsobem a pravidelně.

Chci svému pejskovi pomoct

Správnou výživu psa poznáte podle srsti

Ukazateli zdraví vašeho psa jsou jeho srst a kůže. Nemoci, nesprávná výživa, nebo dokonce psychická nepohoda se projevují různými změnami struktury a barvy srsti nebo narušením kožní vrstvy. Protože příznaky jako lupy, přílišné svědění, srst bez lesku a nadměrné línání jsou častým projevem nekvalitní výživy, počátečním krokem k nápravě je doplnění nejvýznamnějších látek ve výživě. Psi, kteří nemají v běžné stravě zastoupené kvalitní tuky s dostatečným množstvím esenciálních mastných kyselin, mají hrubou a křehkou srst a špatně se jim hojí rány. Dalším častým problémem ve výživě je deficit esenciálních aminokyselin, tedy nedostatek bílkovin (proteinů) ve stravě. Ze spektra minerálů je důležité doplňovat výživu o biologicky dostupný zinek, jehož nedostatek se projevuje převážne zčervenáním kůže.

Chci svému pejskovi pomoct

Věděli jste, že...

60 %

KLOUBY

…až 60% psů má alespoň jednou za život problémy s klouby?

63 %

Obezita

... až 63 % majitelů obézních psů si myslí, že jejich pes má váhu v pořádku?

70 %

Srst

... až 70 % nadměrného línání u psů je zapříčiněno nedostatečnou výživou?

60 %

Uši

... až 60 % psů, kteří překonají zánět zvukovodu, má do půl roku opakovaný zánět?

Čísla vycházejí z neoficiálního průzkumu mezi veterináři.

style="background: url('/upload/pluginImage/77993f79e67475b2396587b98e7841c3') no-repeat top center;"